O Akcji

Czym są Mikołaje na Motocyklach? W skrócie: wielkim zrywem pozytywnie zakręconych użytkowników silnikowych pojazdów jednośladowych oraz quadów… Wszystko co tyczy się akcji jest robione z myślą o dzieciakach, które potrzebują pomocy materialnej, albo zwyczajnego pokrzepienia duszy powodem do śmiechu i zabawy. W ciągu tych wszystkich lat jakie upłynęły od pierwszej edycji, udało nam się ufundować dziesiątki tysięcy ciepłych posiłków dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie woj. pomorskiego, dotarliśmy z podarunkami do tysięcy małych pacjentów przebywających na oddziałach trójmiejskich szpitali oraz byliśmy świadkami szerokich uśmiechów, jakie pojawiały się na nasz widok w wykonaniu wychowanków domów dla dzieci – czego chcieć więcej?!

Historia akcji sięga roku 2003, wtedy to na trójmiejski szlak wyjechało 9 motomikołajów i dało zalążek imprezie jaką znamy dziś. Z roku na rok idea rozchodziła się po środowisku niczym wirus, kolejne lata owocowały liczbami rzędu nastu, dziesięciu, set motocyklistów, aby w końcu dobić do granicy niemal dwóch i pół tysiąca maszyn (liczbę tą dzielnie wsparły szeregi motorowerowo-skuterowe oraz quadowe)!
Dało to imprezie rangę nie tylko największej motomikolajowej imprezy w Polsce (obecnie odbywa się ich kilka na terenie całego kraju, z czego bardzo się cieszymy i kibicujemy z całych sił!), według naszych usilnie zdobywanych informacji wspólnie tworzymy największą motomikołajową paradę na świecie! Warto też zaznaczyć, iż trójmiejskie mikołajowanie  jest najliczniejszą paradą motocyklową jaka odbywa się w Polsce – to wszystko poza sezonem i bez względu na warunki atmosferyczne!
Przez te wszystkie lata akcja wpisała się na stałe w kalendarz trójmiejskich imprez. Dzięki zaangażowaniu ludzi wielkiego serca, miast, służb mundurowych i hojności sponsorów, jesteśmy w stanie kontynuować dzieło dziewięciu po dziś dzień.

W tym roku oczywiście liczymy też na rekordową liczbę uczestników oraz kolejny rekord dopisany w tabeli zebranych funduszy, zostaną w całości rozdysponowane zgodnie z ich przeznaczeniem – wszystko tradycyjnie do bólu przejrzyście!
Innymi słowy liczymy na Was, bo to Wy tworzycie tę imprezę oraz jej niepowtarzalny charakter… wspólnie piszemy dalszy ciąg tej historii…