6.12, w dzień Świętego Mikołaja, odbyła się w Trójmieście kolejna, już 13 parada Mikołaje na Motocyklach.

To największa charytatywna impreza motocyklowa w Polsce. Od rana, korzystając ze słonecznej pogody, na Stadion Energa w Gdańsku zjeżdżali motocykliści w czerwonych kostiumach. Warunkiem uczestnictwa, oprócz dosiadania motocykla, quada lub skutera i pełnego stroju św. Mikołaja, było wykupienie cegiełki. Minimalna kwota to 25 zł, ale wielu uczestników zostawiało więcej w kasie.

W miarę zbliżania się godziny startu i rosnącej kolejki na bramkach oczy obserwatorów robiły się coraz większe, takiej ilości motomikołajów jeszcze nie było. Po 11:00 czerwona fala wylała się na ulice Trójmiasta. Przez Gdańsk, Sopot do Gdyni przejechało 2000 motocykli z ponad 3000 uczestników. Pod drodze, ku uciesze bardzo licznie zgromadzonych widzów, Mikołaje częstowali łakociami najmłodszych, a czasem i tych trochę starszych. Po dotarciu do Gdyni kawalkada zajęła cały Skwer Kościuszki i Molo Południowe.

Tam, licznie zgromadzona publiczność oraz uczestnicy posilili się przekąskami i ciepłymi napojami. Wreszcie nadszedł czas na podsumowanie akcji. Została zebrana rekordowa kwota ponad 125 000 zł, licząc wpłaty z cegiełek oraz z otwartej zbiórki prowadzonej przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe!!! Całość środków zostanie przeznaczona na dofinansowanie posiłków w ośrodkach szkolno-wychowaczych województwa pomorskiego oraz na podarki dla dzieci z trójmiejskich szpitali i domów dziecka. Po zakończeniu parady grupy najtwardszych motocyklistów udały się w dalszą drogę rozwieźć ponad 500 paczek.

Co będzie w przyszłym roku…? Pojedziemy, zobaczymy… 🙂

Do zobaczenia 4.12.2016.