Mikołaje Trójmiasto 2014
XII Edycja za nami!

Sukces wszystkich motocyklistów!
Tylko tak można podsumować XII Edycję Mikołajów na Motocyklach w Trójmieście!
7 grudnia 2014 jest kolejną datą jaka przejdzie do historii imprezy w charakterze bicia rekordów. Co prawda nie udało się przebić magicznej granicy 3000 maszyn (mamy nadzieję, że uda się to osiągnąć w XIII edycji), jednak pobiliśmy inne rekordy, w tym jeden najważniejszy – kwoty zebranej na dożywienie biednych dzieci. 
Tegoroczna trasa była najdłuższą w historii imprezy – pokonaliśmy 26,6 km przejeżdżając przez Gdynię, Sopot i Gdańsk. Chyba nikt się nie spodziewał tak dobrej pogody,. Już od rana na gdyńskim Skwerze Kościuszki tysiące motomikołajów mogło cieszyć się urokami promieni słonecznych, pogoda ta towarzyszyła nam przez cały dzień i przyczyniła się do wyjątkowo długiej imprezy na gdańskiej PGE Arenie. Atrakcji jak zawsze nie brakowało, tak dla samych uczestników jak i tłumu maluchów które przybyły z rodzicami dodać nam zapału przed ruszeniem w trasę. Jako że mikołaje nieprzyzwyczajeni są do takiej aury, dopatrujemy się w tym powodu dla którego nie było nas ponad 3000…
Najbardziej cieszy nas hojność jaką wykazali się wszyscy, chcący wspomóc w tym roku nasz cel. Po raz pierwszy do zbiórki zaprosiliśmy osoby spoza kręgu motocyklistów, uruchomiliśmy subkonto na które można było kierować wpłaty – od złotówki do miliona, kto ile może tyle wpłaca. Ogromnym zaskoczeniem była dla nas suma jaką udało się zebrać tym sposobem: 38 147,21zł! Całość tych środków została spożytkowana na przygotowanie paczek dla dzieci w potrzebie, którymi byli zarówno mali pacjenci trójmiejskich szpitali, jak i wychowankowie domów dla dzieci. Warto też wspomnieć, że zaraz po paradzie mikołajowe specgrupy ruszyły z paczuchami do maluchów, które nie mogły przybyć na imprezę – obdarowanych dzieci było ponad 500!!!
Poza zbiórką paczkową nie mogło zabraknąć naszej tradycyjnej zrzuty na obiady dla dzieci. Tutaj swój udział miał każdy kto wykupił cegiełkę upoważniającą do wzięcia udziału w paradzie. Minimalna kwota wynosiła 25zł, ale jeden z mikołajów okazał się wyjątkowo hojny wykupując cegiełkę za 10 000zł! Dzięki motomikołajowej zrzutce uzbieraliśmy: 59 384,21zł! 
W tym momencie wiedzieliśmy już, iż pękł rekord zebranych pieniędzy! Dobijaliśmy do 100 000zł! Jakże miłym zaskoczeniem było przeliczenie pieniędzy wrzucanych przez publiczność do mikołajowych puszek… tej niespodziance zawdzięczamy końcową kwotę w wysokości 101 674,80zł!

Teraz mikołajom pozostało to w czym są najlepsi, czyli obdarowywanie maluchów. Jeszcze trochę pracy przed nami… Jak tylko zamkniemy tegoroczną edycję, oczywiście opublikujemy szczegółowe rozliczenie i nadejdzie czas aby planować kolejne mikołajowanie!

Mikołaje! Do zobaczenia na starcie w roku 2015! Jesteście wielcy!